• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22
انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ

خوانندگان محترم نباید انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ را با کجی آلت‌تناسلی اشتباه کنند. در انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ هیچ نوع کجی در خود آلت‌تناسلی وجود ندارد، بلکه در حالت نعوظ زاویۀ آلت‌تناسلی نسبت به شکم کمتر یا بیشتر از حد طبیعی است.

انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ (Deviation in Penile Erectile Angle) یک بیماری جدی است. در حالت طبیعی آلت‌تناسلی در حالت نعوظ کامل باید با شکم زاویه 45 درجه داشته باشد. مقادیر اندک در کم شدن یا زیاد شدن این زاویه شایع است و مشکل ساز هم نیستند، ولی وقتی این انحراف بیشتر می شود، سبب ایجاد مشکل شدید در برقراری رابطۀ زناشوئی می گردد. این انحراف زاویه ممکن است آنقدر شدید باشد که در حالت نعوظ آلت‌تناسلی به شکم یا به کیسۀ بیضه بچسبد. من زوجهائی داشتم که چند ماه و حتی چند سال از ازدواجشان گذشته بود ولی هنوز رابطۀ زناشوئی موفقیت آمیز نداشتند و مدتها بود که تحت درمانهای مختلف قرار گرفته بودند، پس از اخذ شرح حال و معاینه متوجه شدم که بعلت انحراف شدید در زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ، اصلاً دخول امکانپذیر نیست. با اصلاح جراحی، مشکل زوجها نیز حل شده و توانستند رابطۀ زناشوئی موفقیت آمیز برقرار کنند. از خصوصیات انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ این است که در هیچ موقعیت نزدیکی، اجازۀ دخول نمی دهد.

علت انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ چیست؟

برای درک و فهم علت این بیماری باید مختصری از آناتومی آلت‌تناسلی در مردان توضیح داده شود. آلت‌تناسلی در حالت طبیعی توسط سه رباط به استخوان عانه متصل می شود، یک رباط آویزان کننده در وسط و دو عدد رباط دوکی شکل در طرفین رباط آویزان کننده (شکل). هر نوع اختلال در این رباطها سبب انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ می شود. به تجربۀ من در هر زوجی که با شکایت عدم برقراری رابطۀ زناشوئی موفقیت آمیز پس از ازدواج که در اصطلاح به آن ازدواج به وصال نرسیده گفته می شود مراجعه می کنند، باید زوج مرد از نظر وجود احتمالی انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ بررسی شود.

نعوظ بدون بالا آمدن آلت‌تناسلی Non-erecting erection

آن یک حالت از انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ است که در آن زاویۀ آلت‌تناسلی با شکم بیش از 150 درجه است و در حالت نعوظ آلت‌تناسلی در یک یا دو سانتی متری از پوست کیسه بیضه قرار می گیرد، و در حقیقت موقعیت آلت‌تناسلی در حالت نعوظ تفاوت چندانی با حالت شل آلت‌تناسلی ندارد. این مشکل سه دلیل می تواند داشته باشد:

  • فقدان مادرزادی رباط آویزان کننده
  • کجی شدید آلت‌تناسلی در محل اتصال آن به بدن
  • ترکیبی از هر دو

در مواردیکه فقدان کامل رباط آویزان کنندۀ آلت‌تناسلی وجود دارد، پزشک اگر انگشت خود را ما بین آلت‌تناسلی و استخوان عانه فشار دهد، حدود دو سانتی متر فرو می رود. این بیماران هنگام نزدیکی سعی می کنند که با استفاده از دست آلت‌تناسلی را در موقعیت صحیح قرار دهند ولی اغلب ناموفق هستند، و اگر علت کجی شدید آلت‌تناسلی در محل اتصال آن به بدن باشد، به هیچ وجه نمی توان آلت‌تناسلی را با دست هدایت کرد و آن سبب درد شدید می شود.

نعوظ با بالا آمدن بیش از حد آلت‌تناسلی Hypererection

این حالت بر عکس حالت قبلی است و زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ کمتر از 45 درجه می شود. گاهاً این زاویه در حدود 5 درجه است، یعنی آلت‌تناسلی در حالت نعوظ در فاصله 2-1 سانتی متری از شکم قرار می گیرد. در این بیماران دخول حتی با کمک دست نیز امکان پذیر نیست. بنده تعدادی بیمار داشتم که دارای این مشکل بودند و بعلت وارد کردن فشار به آلت‌تناسلی جهت نزدیکی، دچار شکستگی آلت‌تناسلی شده بودند. علت این مشکل کوتاه بودن رباط آویزان کنندۀ آلت‌تناسلی است، هر قدر این رباط کوتاهتر باشد، سبب نزدیک تر شدن آلت‌تناسلی به بدن در حالت نعوظ می شود.

بیماری انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ (Deviation in Penile Erectile Angle) با جراحی قابل اصلاح است. باید خاطر نشان کرد، مردانیکه دارای این مشکل هستند و هنوز ازدواج نکرده اند، بدانند که نزدیکی با داشتن این مشکل یا سخت و یا غیر ممکن است و پس از ازدواج بنده دیده ام که کار حتی به طلاق هم انجامیده است و علی رغم اینکه به همسر توضیح داده می شود که مشکل با جراحی حل می شود، تعدادی از آنها زیر بار نرفته و برای طلاق پافشاری می کنند، بدین دلیل توصیه می کنم که اگر مردی دارای این مشکل است، نسبت به اصلاح آن قبل ازدواج اقدام کند. مسئلۀ بعدی مردانی هستند که دارای نوع متوسط انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ می باشند. اینگونه مردان می توانند با وارد آوردن فشار به آلت‌تناسلی نزدیکی کنند، ولی آن اصلاً توصیه نمی شود، چون در اثر فشارهای متعدد، پارگی­های متعدد در پوشش آلت‌تناسلی ایجاد می شود که با ترمیم این پارگیها، بافت فیبری ایجاد شده و سرانجام منجر به بیماری پیرونی می شود که خیلی خطرناک است. علاوه از آن، نزدیکی با همسر با انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ می تواند دردناک و حتی خیلی دردناک باشد. من بیماری داشتم که همسر وی بدنبال نزدیکی دچار خونریزی می شد و همیشه تحت درمان متخصص زنان و زایمان بعلت خونریزی بدنبال نزدیکی بود، که بعداً مشخص شد علت خونریزی وجود انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ در شوهر می باشد، و با اصلاح مشکل شوهر، مشکل همسر نیز حل شد.

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای­آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejadدسترسی سریع

با ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

سئوالات خود را اینجا مطرح نمائید

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejadساعات کار کلینیک

ایام هفته: 22-13 بعد از ظهر

لطفا قبل از مراجعه نسبت به اخذ نوبت ویزیت اقدام نمایید. لطفا بعلت تراکم بیماران مراجعه کننده فقط بیمارانیکه نیاز به عمل جراحی دارند اقدام به اخذ نوبت ویزیت بفرمایند.

آدرس مطب

تهران میدان اقدسیه اراج کلینیک نیکان طبقۀ 5

تلفن جهت اخذ نوبت ویزیت: 71062500