• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22
كاربردهاي اربيوم ياگ ليزر- لیفتینگ صورت در مردان و زنان

لیفتینگ صورت یک نوع عمل جراحی است که در آن سعی می شود علائم پیری ایجاد شده در چهره از جمله چین و چروک از بین برده شوند. کلمه لیفتینگ (Lifting) به معنای بالا بردن می باشد که در آن سعی می شود پوست صورت بصورت هماهنگ بالا کشیده شود. برای لیفتینگ صورت از اعمال جراحی مختلف و برشهای مختلف استفاده می شود و پوست اضافی برداشته شده و محل آن بخیه زده می شود. این عمل نیاز به بستری شدن در بیمارستان، بیهوشی، برشهای جراحی و بخیه های متعدد دارد که گاهاً در افرادیکه پوست نامناسب دارند جای برش و بخیه ها بصورت بدشکل دیده می شوند طوریکه فرد از انجام اینکار پشیمان می گردد. در این عمل نه تنها پوست باید کشیده شود، بلکه باید عضلات صورت که با گذشت زمان قوام خود را از دست داده و شل شده­اند، به روشهائی محکم و سفت شوند. دو مورد اصلی به چهره حالت پیری میدهد: پوست اضافی و افتادگی و تجمعات چربی. هر دو اینها باید با مهارت از بین برده شوند. بایستی حداکثر سعی را کرد که این برشها و بخیه­ها حداقل باشند، در هر کجای بدن که خط بخیه باشد بعد از ترمیم محل آن دیده می شود. این خط بخیه می تواند به نازکی یک نخ و یا به پهنای یک بند انگشت باشد، و این خیلی مهم است که در پایان و چند ماه بعد چهره تا حداکثر امکان ظاهر طبیعی بخود بگیرد و آثار برش و بخیه حداقل باشند. به بافتی که در محل برش ایجاد می شود، اسکار گفته می شود که در بعضی بیماران بشدت مشکل ساز است. گاهاً ما می بینیم که فردی کیسۀ صفرای خود را در آورده و شش ماه بعد در محل برش پوست به پهنای یک بند انگشت بافت اسکار ، برآمده از پوست و قرمز رنگ ایجاد شده است، طوریکه بعضاً بیماران می خواهند با جراحی پلاستیک آنرا از بین ببرند. هر قسمت از صورت تکنیک خاص خود را لازم دارد که در آن بتوان آن قسمت را لیفتینگ و یا به عبارت دیگر جوانسازی نمود.

در یک بررسی 12 سال پس از عمل جراحی لیفتینگ صورت، 68 درصد بیماران هنوز از چهره خود راضی بودند. بطور متوسط بیماران اظهار می دارند که چهرۀ آنها 10 سال جوانتر شده است.

پزشکی یک علم دینامیک و دائماً در حال تغییر است و قسمت اعظم تغییر در دو دهۀ گذشته مدیون علم تکنولوژی و ابداع وسایل و تکنیکهای جراحی، تصویر برداری و درمانی بوده است. ابداع لیزر نیز در تعداد اندکی از موارد علم پزشکی انقلاب ایجاد کرد، ولی برخلاف تصور عامۀ مردم، لیزر به عنوان درمان انتخابی (بهترین درمان برای یک بیماری) کاربرد اندک دارد و درخواست قسمت اعظم بیماران برای درمان بیماریشان توسط لیزر بیمورد است. لیزرها انواع مختلف دارند و هر نوع لیزر کار برد بسیار محدودی دارد. حدود دو دهه قبل لیزر نئودینامیوم یاگ (Nd:YAG Laser) اختراع شد که توسط آن چند نوع بیماری بطور نسبی و تا درجاتی درمان می شوند. مثلاً نصف عمل را با لیزر و نصف دیگر با روش جراحی مرسوم انجام میدهند. اگر تأثیر لیزر در درمان یک بیماری به اثبات نرسیده باشد، استفاده از آن گاه فاجعه بار می شود. حدود یک دهه قبل همین یاگ لیزر برای درمان بزرگی خوش­خیم پروستات ابداع شد و دستگاههای چند ده میلیون دلاری برای آن ساختند، پس از چند سال مشخص شد که نه تنها در درمان بزرگی خوش­خیم پروستات مؤثر نیست بلکه بسیار پُر عارضه هم است. حدود 5 سال قبل لیزر اربیوم یاگ اختراع شد که به نوبۀ خود تا کنون همتا نداشته است. بر خلاف سایر لیزرها در پزشکی که بیشتر برای برش و کارهای کوچک و محدود بکار می روند، لیزر اربیوم یاگ در درمان بیش از 40 نوع بیماری پزشکی کاملاً مؤثر شناخته شده است. یکی از این موارد استفاده در لیفتینگ صورت می باشد، که آن بدون نیاز به بیمارستان، بیهوشی، خط برش، جای اسکار و غیره، بصورت سرپائی و در مطب قابل انجام است. خوانندگان محترم اگر مقالات قبلی را مطالعه فرموده باشند، هر نوع لیزر فقط یک طول موج بخصوصی را تولید می کند. اخیراً دستگاهی ساخته شده که هر دو نوع لیزر نئودینامیوم یاگ لیزر و اربیوم یاگ لیزر را با هم دارد و بدین ترتیب تعدادی از بیماریها با استفاده از هر دو نوع لیزر درمان می شوند. یکی از این موارد لیفتینگ صورت است که به زیبائی با استفاده از این دستگاه که هر دو نوع لیزر را تولید می کند، انجام می شود.

مزایای دستگاه تولید کنندۀ لیزر یاگ نئودینامیوم و اربیوم در لیفتینگ صورت به قرار زیر می باشند:

  • نیاز به بستری در بیمارستان نیست
  • نیاز به بیهوشی، برش جراحی و بخیه نیست
  • مهمترین مزیت استفاده از دو نوع یاگ لیزر در این است که لیزر اربیوم یاگ سبب جمع شدن پوست می شود و هیچوقت حتی در لیپوساکشنهای بزرگ پوست اضافی وجود نخواهد داشت.
  • چروکیدگی پوست در لیپوساکشن با روش جراحی گاهی چنان زیاد و بد شکل است که اگر بیمار لیپوساکشن جراحی نمی کرد بهتر بود.
  • جای اسکار یا زخم وجود نخواهد داشت چون پوست اضافی جهت بریدن وجود نخواهد داشت.
  • بشدت و تا یک دهم میلی متر تحت کنترل جراح است و می توان مثل موم به صورت شکل داد.
  • شکل چانه با جراحی و بخیه های متعدد هیچوقت به خوبی استفاده لیزر دوگانۀ یاگ نخواهد بود.

اگر لیفتینگ همراه با لایه برداری یا پیلینگ باشد که در آن پوست کهنه که سالها آفتاب زده شده و تحت تأثیر آلاینده ها بوده است، برداشته شود نتیجه عالی خواهد بود.

تنها عیب این روش در این است که دستگاه آن بسیار گران قیمت می باشد و نگهداری آن نیز پرهزینه است.

                  برای مشاوره، اخذ نوبت ویزیت و اخذ نوبت لیزر لطفا با شماره تلفن 88539320 تماس حاصل فرمائید

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejadدسترسی سریع

با ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

سئوالات خود را اینجا مطرح نمائید

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejadساعات کار کلینیک

ایام هفته: 22-13 بعد از ظهر

لطفا قبل از مراجعه نسبت به اخذ نوبت ویزیت اقدام نمایید. لطفا بعلت تراکم بیماران مراجعه کننده فقط بیمارانیکه نیاز به عمل جراحی دارند اقدام به اخذ نوبت ویزیت بفرمایند.

آدرس مطب

تهران میدان اقدسیه اراج کلینیک نیکان طبقۀ 5

تلفن جهت اخذ نوبت ویزیت: 71062500