• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22
درمان بی اختیاری استرسی ادرار در خانمها با IncontiLase

اصطلاح IncontiLase یک براند انحصاری است که مختص دستگاه های است که لیزر اربیوم یاگ تولید می کنند. این تنها نوع لیزر در دنیا است که بی اختیاری ادراری استرسی در خانمها را درمان می کند.

IncontiLase چیست؟

IncontiLase یک برند تازه و منحصر بفرد غیر تهاجمی است که در آن لیزر اربیوم یاگ جهت درمان بی اختیاری ادراری بکار می رود.

مکانیسم اثر براین پایه استوار است که این نوع لیزر با تاباندن نور، سبب ایجاد حرارت در بافت مورد نظر شده و کشش (Tension) ناشی از این حرارت سبب جمع شدن (چروکیده شدن) مجرای ادرار و جدار قدامی مثانه می شود. اندیکاسیونهای (موارد کاربرد) IncontiLase

برای درمان بی اختیاری ادراری عبارتند از:

1. درمان بی اختیاری ادراری استرسی (Stress Urinary Incontinence, SUI) خفیف تا متوسط

2. درمان بی اختیاری ادراری مخلوط (Mixed Urinary Incontinence, MUI) خفیف تا متوسط

بی اختیاری ادراری استرسی نوعی از بی اختیاری ادراری است که در آن با وارد شدن استرس به مثانه (نه خود فرد) (هر عاملی که سبب بالا رفتن فشار داخل شکم شود، سبب انتقال این فشار به داخل مثانه شده، فشار در داخل مثانه زیاد می شود و اگر گردن مثانه طوری قرار گیرد که فشار فقط به تنه مثانه وارد شده و به گردن مثانه منتقل نشود، گردن مثانه باز شده و بی اختیاری ادراری اتفاق می افتد). مواردیکه سبب افزایش فشار داخل شکم شده و به مثانه استرس وارد می کنند زیاد هستند، شایعترین و مهمترین آنها عبارتند از: عطسه کردن، سرفه کردن، خندیدن، نشستن و بلند شدن، جسم سنگین برداشتن و غیره. در مجرای ادرار یک عضو به اسم اسفنکتر است که سبب جلوگیری از بی اختیاری ادرار می شود. مثلاً ما ممکن است در خیابان، داخل ماشین، در مترو و غیره بعلت پُر شدن مثانه احساس ادرار بکنیم. ولی با منقبض کردن اسفنکتر می توانیم جلوی خروج ادرار را تا موقعیت مناسب که بتوان مثانه را خالی کرد می گیریم. همچنین در جریان یک ادرار کردن طبیعی ما می توانیم با منقبض کردن این اسفنکتر از خالی شدن بیشتر مثانه جلوگیری کنیم. اگر این اسفنکتر بنا به دلایلی خوب کار نکند، سبب بی اختیاری ادراری دائمی می شود، یعنی بر حسب شدت آسیب به اسفنکتر، فرد ممکن است بصورت خفیف تا شدید همیشه دچار بی اختیاری باشد و بی اختیاری ادراری ربطی به وارد شدن استرس به مثانه ندارد. اگر فردی دارای بی اختیاری ادراری استرسی به همراه عدم کفایت اسفنکتر ادراری باشد، می گویند دارای بی اختیاری ادراری مخلوط است. این روش درمان بی اختیاری ادراری، مؤثر بدون عارضه و برای فرد آموزش دیده، آسان می باشد.

لیزر IncontiLase چگونه عمل می کند؟

اساس درمان با لیزر IncontiLase ایجاد حرارت بشدت کنترل شده در ناحیۀ وستیبول فرج، سوراخ مجرای ادرار و جدار قدامی واژن است.

لیزر مورد استفاده لیزر اربیوم یاگ با طول موج 2940 نانومتر می باشد. تکنولوژی تولید این نوع لیزر با طول موج مخصوص طوری طراحی شده است که انرژی لیزر به خوبی به مخاط واژن و فاسیای داخل لگن که سرشار از کلاژن است نفوذ می کند. ایجاد بافت کلاژن جدید و شکل گیری دوبارۀ کلاژن منجر به جمع شدن و سفت شدن بافتها شده و عملکرد طبیعی اختیار ادراری دوباره بر می گردد.

مزایای منحصر بفرد IncontiLase برای بیمار کدامها هستند؟

اکثریت بیماران مبتلا به بی اختیاری ادراری خفیف تا متوسط با یک جلسه درمان توسط لیزر بهبود پیدا می کنند. اگر لازم باشد درمان را می توان پس از یک ماه تکرار کرد. هیچ نوع آمادگی قبل از عمل و تمهیدات پس از عمل نیاز نیست. بیمار می تواند بلافاصله از جلسۀ لیزر به کارهای روزمره خود برگردد. مزایای دیگر IncontiLase عبارتند از اینکه نیازی به برش جراحی وجود ندارد و تمام طول درمان با لیزر بدون درد می باشد، و نیازی به برداشتن بافت و بخیه زدن نیست و خونریزی نیز وجود ندارد. در یک بررسی، 90 درصد بیماران مبتلا به بی اختیاری ادراری خفیف و 76 درصد بیماران مبتلا به بی اختیاری متوسط فقط یک جلسه درمان با لیزر نیاز داشتند. در کل 95 درصد بیماران 12 ماه پس از لیزر عاری از بی اختیاری ادراری بودند ولی 5 درصد هنوز بی اختیاری ادراری خفیف داشتند.

 

                      برای مشاوره، اخذ نوبت ویزیت و اخذ نوبت لیزر لطفاً با شماره تلفن 88539320 تماس حاصل فرمائید.


کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejad

دسترسی سریع

با ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

سئوالات خود را اینجا مطرح نمائید

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejadساعات کار کلینیک

ایام هفته: 22-13 بعد از ظهر

لطفا قبل از مراجعه نسبت به اخذ نوبت ویزیت اقدام نمایید. لطفا بعلت تراکم بیماران مراجعه کننده فقط بیمارانیکه نیاز به عمل جراحی دارند اقدام به اخذ نوبت ویزیت بفرمایند.

آدرس مطب

تهران میدان اقدسیه اراج کلینیک نیکان طبقۀ 5

تلفن جهت اخذ نوبت ویزیت: 71062500