• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22
درمان سندرم شلی واژن در خانمها با لیزر

دستگاه تناسلی در خانمها با افزایش سن و وقوع پدیده های مختلف مثل یائسگی، بارداری و زایمان، متحمل تغییرات آناتومیک (ساختاری) و فیزیولوژیک (عملکردی) شگرفی می شود. در صورتیکه این تغییرات در مردان با افزایش سن بسیار اندک است. علاوه از پدیده های فیزیولوژیک طبیعی، سایر پدیده ها که ممکن است در طول زندگی بعضی خانمها اتفاق بیفتند نیز می توانند، بشدت آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی در خانمها را تحت تاثیر قرار دهند، مثل ابتلا به سرطانهای مختلف بویژه سرطانهای دستگاه تناسلی و تولید مثل و متعاقب آن جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی. دستگاه تناسلی و تولید مثل در خانمها از اجزاء مختلف تشکیل شده اند، که مهمترین عضو این دستگاهها واژن یا همان مهبل می باشد. واژن عضو برقراری رابطه زناشوئی در خانمها و کانال زایمانی است که از آن جنین عبور کرده و متولد می شود. داشتن رابطۀ زناشوئی طبیعی یکی از ارکانهای مهم زندگی زناشوئی و یکی از دلایل مهم ازدواج می باشد. طبیعتا باید به نیازهای جنسی هر دو زوج در داخل خانواده پاسخ مناسب داده شود، و برطرف شدن نیازهای جنسی طرفین در داخل خانواده از ارکان مهم خانواده محسوب می شود. وجود اختلالات جنسی هم در مرد و هم در زن که سبب اختلال در برقراری رابطۀ زناشوئی طبیعی و برطرف شدن نیازهای جنسی هریک از طرفین شود، می تواند تاثیرات عمیق در ارکان خانواده و رابطه زن و شوهر داشته باشد و در موارد بسیاری بنده مشاهده کرده ام که وجود اختلالات جنسی در هر یک از زوجین متاسفانه منجر به از هم پاشیدن کانون خانواده و طلاق شده است.

امروزه با پیشرفت در علم پزشکی و تکنولوژی پزشکی بسیاری از اختلالات جنسی هم در مردان و هم در خانمها قابل درمان شده و می توانند حیات دوباره را به خانواده ها برگردانند.

یکی از تغییرات مهم دستگاه تناسلی در خانمها با افزایش سن، و یا وقوع حوادث و بیماریهای مختلف، سندرم شلی واژن می باشد. با افزایش سن جدارهای واژن در خانمها شل شده و زایمان بخصوص حامله شدنها و زایمانهای متعدد و نازک شدن جدارهای واژن بعلت قطع هورمونهای زنانه در حین یائسگی، سبب ایجاد یک حالتی در واژن می شود که نام علمی آن سندرم شلی واژن Vaginal Relaxation Syndrome (VRS) می باشد. گاها مشکل فراتر از اینها بوده مثلا حین زایمان واژن دچار پارگی می شود، درست است که این پارگی خودبخود و یا توسط جراح ترمیم پیدا می کند، ولی دیگر واژن آن قوام و الاستیسیته طبیعی خود را ندارد، و سبب سندرم شلی واژن شدید می گردد. این سندرم سبب مشکل دو گانۀ فیزیکی و روانی در خانمها می شود.

قبلا تنها درمان مؤثر سندرم شلی واژن انجام یک عمل جراحی پیچیده بود. میزان موفقیت این عمل علاوه از اینکه به تبحر جراح وابسته است، ولی باز در دست جراحان ماهر حدود 60-50 درصد مشکل بیمار را برطرف یا می کاهد. آن نیاز به بستری در بیمارستان، بیهوشی و یک عمل جراحی سنگین دارد که گاه خود این عمل بنا به دلایل مختلف برای همیشه سبب جلوگیری از داشتن رابطه طبیعی زناشوئی می شود.

اخیرا ابداع لیزر اربیوم با طول موج 2940 نانومتر سبب تغییر و تحول شگرف در درمان سندرم شلی واژن بدون نیاز به جراحی شده است. در چند سال گذشته با پیشرفت تکنولوژی یک دستگاه تولید کننده لیزر اختراع شده که دو نوع لیزر یاگ (Yag) و اربیوم (Erbium) را می تواند تولید کند که بنام دستگاه تولید کننده اربیوم-یاگ لیزر Erbium:YAG Laser معروف است. این دستگاه، پیشرفته ترین و گرانترین دستگاه تولید کننده لیزر می باشد که امروزه در کشورهای اروپائی و آمریکا استفاده از آن بشدت رواج پیدا کرده است. نوع پیشرفتۀ این دستگاه برخلاف سایر دستگاههای تولید کنندۀ لیزر که اکثرا یک کار منفرد را انجام میدهند، می تواند حدود 40 نوع اقدام پزشکی را انجام دهد، که یکی از مهمترین درمانهای پزشکی که توسط لیزر اربیوم-یاگ انجام می شود، درمان سندرم شلی واژن می باشد در چند سال گذشته به تعداد محدود از ورژنهای (انواع) مختلف این دستگاه وارد کشور ما نیز شده است. استفاده از این دستگاه برخلاف سایر دستگاهها پیچیده بوده و باید حتما توسط پزشک استفاده شود. برای استفاده صحیح از این دستگاه دوره های آموزشی تخصصی لازم است، در صورتیکه استفاده از بسیاری از سایر دستگاههای تولید کنندۀ لیزر توسط افراد غیر پزشک صورت می گیرد. طرز کاربرد لیزر اربیوم-یاگ در سندرم شلی واژن پیچیده بوده و باید شامل اسکن 90 درجه و 360 درجه باشد که پزشک آموزش دیده آنرا انجام میدهد. نتیجه بهبودی درمان سندرم شلی واژن با لیزر اربیوم-یاگ دو ماه بعد از لیزر ظاهر می شود. علت آن ایجاد بافت کلاژن جدید می باشد که یک پدیده منحصر بفرد لیزر اربیوم است و هیچکدام از لیزرهای دیگر این خاصیت تحریک تولید بافت کلاژن جدید را ندارند. عمده فواید درمانی لیزر اربیوم در موارد مختلف مثل جوانسازی چهره، برطرف کردن چین و چروک پوست و غیره، مدیون همین تحریک تولید بافت کلاژن جدید می باشد.

خوانندگان عزیز در هر موردی که بخواهند از لیزر اربیوم-یاگ استفاده کنند و یا حتی در موارد مورد نظر مشورت نمایند، می توانند با شماره تلفن 88539320 تماس بگیرند. یک نفر پزشک خانم حاذق در استفاده از لیزر اربیوم یاگ به سئوالات شما پاسخ خواهد داد.

کانال آپارات

https://www.aparat.com/video/profile/index/username/dr.safarinejad

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejad


دسترسی سریع

با ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

مشاوره آنلاین: www.sbn24.com

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejadساعات کار کلینیک

ایام هفته: .13.00-8.00

لطفا قبل از مراجعه نسبت به اخذ نوبت ویزیت اقدام نمایید. لطفا بعلت تراکم بیماران مراجعه کننده فقط بیمارانیکه نیاز به عمل جراحی دارند اقدام به اخذ نوبت ویزیت بفرمایند.

آدرس مطب

تهران میدان اقدسیه اراج کلینیک نیکان طبقۀ 5

تلفن اخذ نوبت ویزیت:
29121060-29121070-71062500

مشاوره آنلاین:
www.sbm24.com