• Home-Slider1
  • Home-Slider2
Home-Slider11 Home-Slider22
استفاده از لیزر برای افزایش قطر واژن در خانمها – پیشرفتی دیگر در درمانهای غیر تهاجمی

پدیدۀ یائسگی اگرچه همراه با عوارض ناخوشایند می باشد، ولی جزء فرایند طبیعی زندگی تمام خانمها است. خانمها معمولا حول و حوش 50 سالگی دچار یائسگی می شوند. اصولا یائسگی عبارت از محروم شدن بدن از هورمونهای زنانه است. یائسگی به دو نوع بزرگ طبیعی و اکتسابی تقسیم می شود، نوع طبیعی همانی است که با افزایش سن رخ میدهد و سن شروع یائسگی معمولا ارثی و حدود همان سنی است که مادر یائسه شده است. در یائسگی اکتسابی، بعلت بیماری یا فرایند خاصی، توسط جراحی تخمدانهای بیمار خارج می شود و یا تجویز داروی بخصوصی سبب توقف تولید هورمونهای زنانه می شود. مثلا در خانمی که مبتلا به سرطان سینه است چون رشد سرطان سینه وابسته به هورمون زنانه است با داروی بخصوص تولید هورمونهای زنانه را متوقف می کنند. این خانمها نیز دچار یائسگی شده و همان عوارض یائسگی گریبانگیر آنها می شود. ابقاء دستگاه تناسلی طبیعی از جمله واژن یا مهبل بشدت وابسته به هورمونهای زنانه است. هورمونهای جنسی سبب ایجاد یک رطوبت طبیعی در واژن می شوند که حین رابطۀ زناشوئی بشدت به میزان آن افزوده می شود. در ضمن قابلیت ارتجاع واژن بصورت کامل وابسته به هورمونهای جنسی زنانه است، طوریکه زایمان طبیعی را در خانمها ممکن می سازد. همین خانمی که چندین بار زایمان طبیعی داشته است پس از یائسه شدن بشدت دچار تنگی واژن می شود طوریکه گاه قطر آن 2-1 سانتی متر می گردد و در این مورد برقراری رابطۀ زناشوئی طبیعی تقریباً غیر ممکن می شود و این سبب کاهش کیفیت زندگی مشترک در خانواده می گردد. مشکل زمانی بیشتر خود نمائی می کند که خانم دچار یائسگی زودرس شود. هر خانمی اگر زودتر از سن40 سالگی یائسه شود به آن "یائسگی زودرس" گفته می شود. یائسگی علل بسیار زیاد دارد ولی شایعترین علت آن فیزیولوژیک یا همان بالا رفتن سن است.

عوارض یائسگی بصورت خلاصه عبارتند از:

  • عوارض قلبی عروقی: وقتی میزان هورمون زنانه یا همان استروژن یا استرادیول کاهش می یابد میزان حوادث قلبی عروقی زیاد می شود.
  • پوکی استخوان
  • بی اختیاری ادراری
  • اختلالات جنسی که یکی از مهمترین آنها کاهش شدید قطر و الاستیسیتۀ واژن می باشد.

 

درمانهای مختلف برای برطرف کردن این معضل پیشنهاد شده اند که مرسوم ترین آنها به قرار زیر هستند:

1. استفاده از ژلهای لوبریکانت یا مرطوب کننده که تجربه ثابت کرده بی فایده هستند.

2. استفاده از متسع کننده های واژن که خودشان سبب ایجاد درد می شوند و کاربرد در درمان کاهش قطر واژن ندارند. از آنها بیشتر پس از جراحی برای باز نگه داشتن واژن استفاده می شود.

3. هورمون درمانی که عوارض مخصوص به خود دارد.

4. جراحی که نیازمند بستری در بیمارستان، بیهوشی و برش جراحی دارد که ترمیم برش جراحی خودش سبب ایجاد بافت اسکار و فیبری شدید می شود. اصولا انجام جراحی برای افزودن به قطر واژن توصیه نمی شود.

گاها تنها درمان پرهیز از برقراری رابطۀ زناشوئی است!! شل کردن مناسب واژن تنها راه موثر درمان این معضل بزرگ است. هورمونهای زنانه مسئول حفظ و نگهداری فیزیولوژی طبیعی دستگاه تناسلی بخصوص واژن یا همان مهبل در زنان هستند. هورمونهای جنسی سبب ایجاد یک رطوبت طبیعی در واژن می شوند که حین رابطۀ زناشوئی بشدت به میزان آن افزوده می شود. در ضمن قابلیت ارتجاع واژن بصورت کامل وابسته به هورمونهای جنسی زنانه است. در گذشته برای بزرگ کردن و شل کردن واژن از تجویز هورمونهای زنانه استفاده می شد، ولی هورمون درمانی بخصوص در خانمهائیکه دارای سابقۀ فامیلی سرطانهای دستگاه تناسلی هستند، خیلی خطرناک بوده و خطر ایجاد سرطان در دستگاه تناسلی و دستگاه تولید مثل مانند سرطان رحم و دهانۀ رحم دارد.

با ابداع لیزر اربیوم یاگ تحول شگرف در درمان کاهش قطر واژن ایجاد شد. امروزه اگر این نوع لیزر در دسترس باشد به راحتی بدون بیهوشی، بدون عمل جراحی، بدون برش و بخیه می توان عمل گشاد کردن واژن و یا افزایش قطر آنرا بصورت سرپائی و مؤثر انجام داد.

گاهاً مشکل کاهش قطر واژن خیلی شدید است بخصوص اگر خانمی دچار یائسگی زودرس شود. در این موارد برای خانم دو عارضۀ مهم ایجاد می شود: اولی اینکه از نظر روانی تحت فشار قرار می گیرد، چون یکی از وظایف مهم زندگی مشترک دچار اختلال شده است و دوم اینکه نیازهای طبیعی جنسی هم در خود او و هم در شوهرش برطرف نشده باقی می مانند. بنده مواردی را مشاهده کرده­ام که یائسگی و بدنبال آن تغییرات حاصله در دستگاه تناسلی زنان بویژه واژن سبب مشکلات جدی در خانواده شده است. برخلاف اتساع بیش از حد واژن که قبل از سن یائسگی و در خانمهائیکه زایمانهای متعدد داشته­اند با جراحی تا حدود زیاد قابل اصلاح است (البته امروزه با اختراع اربیوم یاگ لیزر دیگر نیازی به جراحی، بیهوشی و بیمارستان وجود ندارد) مشکل تنگی واژن ناشی از یائسگی درمان جراحی ندارد و در گذشته این زوجها بدون درمان باقی می ماندند و می بایست تا آخر عمر به اصطلاح با این مشکل بسوزند و بسازند. خوشبختانه در چند سال اخیر با اختراع اربیوم یاگ لیزر این مشکل بسیار مهم در خانمها به راحتی بدون نیاز به جراحی قابل حل شده است و علم پزشکی بار دیگر به یاری بیماران آمد و یک مشکل دیگر در بیماران را حل نمود.

استفاده از دستگاهی که لیزر اربیوم یاگ تولید می کند مستلزم آموزش تخصصی و تبحر در آن دارد و بر خلاف سایر دستگاههای لیزر، این دستگاه بسیار ظریف بوده و هر نوع استفاده از آن مستلزم تنظیمات تخصصی است. آخرین و پیشرفته ترین ورژن (نوع) دستگاه تولید کنندۀ لیزر اربیوم یاگ، حدود 40 نوع کارآئی بسیار مؤثر از جمله درمان بیماریهای دستگاه تناسلی در خانمها، جوانسازی چهره، کشیدن و صاف کردن پوست، لیزر لیپولیز و کاهش مؤثر سایز بدن، از بین بردن غبغب و بسیاری دیگر از کاربردهای مهم را دارد.

 

خوانندگان عزیز در هر موردی که بخواهند از لیزر اربیوم-یاگ استفاده کنند و یا حتی در موارد مورد نظر مشورت نمایند، می توانند با شماره تلفن 88539320 تماس بگیرند. یک نفر پزشک خانم حاذق در استفاده از لیزر اربیوم یاگ به سئوالات شما پاسخ خواهد داد.

کانال آپارات

https://www.aparat.com/video/profile/index/username/dr.safarinejad

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejad

دسترسی سریع

با ما در شبکه های اجتماعی

FacebookSocial-Network-Twitter-iconInstagram-Icongoogle_plus2icon-youtubelinkedin

مشاوره آنلاین: www.sbn24.com

کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

https://t.me/Iraniantransgender

کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

کانال بیماریهای آمیزشی

https://t.me/stddrsafarinejadساعات کار کلینیک

ایام هفته: .13.00-8.00

لطفا قبل از مراجعه نسبت به اخذ نوبت ویزیت اقدام نمایید. لطفا بعلت تراکم بیماران مراجعه کننده فقط بیمارانیکه نیاز به عمل جراحی دارند اقدام به اخذ نوبت ویزیت بفرمایند.

آدرس مطب

تهران میدان اقدسیه اراج کلینیک نیکان طبقۀ 5

تلفن اخذ نوبت ویزیت:
710621060-710621070-71062500

مشاوره آنلاین:
www.sbm24.com